اخبار و مطالب

وبلاگ اخبار و راهنمای تجاری و گردشگری چین

18 مهر 1393 Published in اخبار Written by 

شهر پکن زیر مه سنگین همراه با غبار

Rate this item
(0 votes)

روز نهم اکتبر، تمام شهر پکن زیر پوشش مه سنگین همراه با غبار قرار گرفت. همین روز، آلودگی شدید بار دیگر به پایتخت چین حمله کرده و دفتر امور اضطراری با آلودگی شدید هوای شهر پکن یک روز پیش "هشدار رنگ زرد آلودگی هوا" را صدور کرده و از همه شهروندان درخواست کرد با استفاده از ماسک از منازل خود خارج شده و تا حد امکان از رفت و آمد در فضای باز جلوگیری کنند.

عصر هشتم اکتبر، شهر پکن نخستین "هشدار رنگ زرد آلودگی هوا" در شش ماه دوم امسال را صدور کرد که پیش بینی می شود، در سه روز آینده، تمام شهر پکن با "آلودگی شدید هوا" رو به رو شود. تاکنون، مدارس، دبیرستان و کودکستان های شهر پکن برنامه های ورزشی در فضای باز را کنسل کردند.

براساس اخبار رسیده از دفتر فرماندهی اضطراری با آلودگی هوای شهر پکن، آلودگی هوا عمدتا از "PM2.5" تشکیل یافته و دارای ویژگی غلظت بالا و ظرفیت گسترده است.

براساس تازه ترین اخبار از شبکه هواشناسی پکن، در سه روز آینده، وضعیت به این شکل ادامه خواهد داشت و در عصر یازدهم اکتبر، به خاطر بارش هوای سرد، آب و هوای پکن بهبود می یابد.

منبع : persian.cri.cn

Read 118473 times

93821 comments

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

خبرنامه

جهت اطلاع از اخبار تجاری چین ، محصولات جدید چین و اطلاعات به روز و همچنین فرصتهای سرمایه گذاری در چین ، عضو خبرنامه ما شوید . جهت عضویت فقط کافیست آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمائید .